چه اسباب بازی برای کودک یک ساله مناسب است؟

میلاد تیموری نویسنده : میلاد تیموری
دسته بندی : نقد و بررسی تاریخ : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۹ بازدید : 2,124
چه اسباب بازی برای کودک یک ساله مناسب است؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع اسباب بازی های مناسب برای کودکان یک سال آشنا کنیم و بگوییم که چه اسباب‌بازی‌ها و چه بازی هایی مناسب این سن می باشد. در اینجا قصد داریم تا اسباب بازی های پر طرفدار این گروه سنی را معرفی کنیم. همچنین از تجربه شخصی بنده در فروش اسباب بازی هایی که والدین بیشتر برای این گروه سنی انتخاب میکنند پرده بر داریم.

 

 

 

بازی و کودک دو کلمه جدا ناپذیر میباشند. والدین زمانی که می بینند کودکانشان در حال بازی کردن هستند خوشحال می شوند، زیرا که بازی کردن کودکان را، نشانه سلامتی و شادابی آنها می دانند. کودکان برای بازی کردن به اتاقی ویژه نیاز دارند تا بتوانند اسباب بازی هایشان را در آنجا آن طور که میخواهند پخش کنند. کودکان در محدوده یکسالگی بسیار کنجکاو هستند.

آنها می خواهند همه چیز را لمس کنند. آنها می‌خواهند اسباب بازی هایشان را بشکافند تا پی ببرند، اسباب بازی ها چگونه کار میکند. شاید خراب کردن اسباب بازی برای والدین ناخوشایند باشد،ولی بازی کردن با اسباب‌بازی ها برای کودکان از لحاظ روانشناسی بسیار با اهمیت می باشد. بازی با اسباب بازی‌ها موجب هماهنگی و مهارت اجتماعی کودک خواهد شد. بازی کردن با اسباب‌بازی ها موجب هماهنگی میان مغز و دستان کودکان می‌شود.


با وجود اینکه اسباب بازی های پسر بچه ها متفاوت از اسباب بازی های دختر بچه ها می باشد، ولی با این وجود اسباب بازی های مناسب یک سال بین دختر و پسر مشترک می‌باشند. اسباب بازی های مناسب سن یک سال شامل بازی های فکری که ساده هستند مانند جورچین و یا پازل هایی با تعداد کم میباشند. همچنین می توان برای این سن، از اسباب بازی های موزیکال استفاده کرد.

اسباب بازی هایی که  موزیکال  هستند. عروسک هایی که نور، صدا و حرکت دارند. قطار های چوبی نیز مناسب سن یک سال میباشند. قطارهای چوبی شامل اشکال هندسی می باشد که بچه ها با چیدن اشکال مختلف می‌توانند قطار را کامل کنند.

برای خرید اردک موزیکال روش شکل کلیک کنید.

همچنین می‌توان برای این رده از سن اسباب بازی هایی را انتخاب کرد که کودک آنها را بسازد و یا خراب کند.
یکی از اسباب بازی های مناسب سن یکسال برج و توپ می باشد که شامل تعدادی توپ درشت جغجغه ای به همراه صفحاتی می باشد که بر روی هم به صورت طبقاتی قرار می‌گیرند و کودک این توپ های رنگی و جغجغه ای را از بالای برج ساخته شده، به پایین رها می کند. این بازی یکی از بازی های مناسب سن یک سال می باشد این بازی در بازار با نام های مختلفی موجود می باشد مانند : برج و توپ، توپ و مارپیچ و ...

در تصویر زیر برج توپ را در سایت میتوانید مشاهده و با کلیک روی آن ثبت سفارش کنید.

تجربه بنده در زمینه اسباب بازی در این سال ها نشان می دهد که این وسیله استقبال زیادی بین کودکان و والدین دارد. در عین سادگی این وسیله، به گونه ای است که کمترین خطر را برای کودک دارد. زیرا توپ های موجود درشت بوده که اصلا امکان اینکه در دهان جا بگیرد وجود ندارد. با توجه به برند، تعداد طبقات این وسیله از ۵ و ۶ تا ۸ متغیر میباشد برج قورباغه و توپ و سرسره نیز نوع دیگری از این وسیله می باشند که آنها هم طرفداران زیادی در بین بچه ها و والدین دارد.

 

نوع دیگر اسباب بازی های مناسب یک سال تا سه سال، بلز میباشد. این وسیله با تولید نوت های نرم و دلنشین( البته بسته به نوع جنس و کیفیت تولید دارد ) هماهنگی میان شنوایی و دستها با مغز کودک بر قرار میکند. شامل دو عدد دسته چوبی و یا پلاستیکی میباشد.خود بلز هم نوع های مختلفی دارد.از بزرگ تا کوچک. البته با توجه به تجربه بنده، والدین معمولا نوع بلز چوبی را بیشتر میپسندند. چون کیفیت خوبی برخوردار است.

برای خرید بلز،روی شکل زیر کلیک کنید.

 

وسیله ی دیگری که استقبال خوبی در بین خریداران این رده دارد،گردونه هوش میباشد. این وسیله کارایی ساده ای دارد. فقط کافی است تا این اسباب بازی را مقابل کودک خود قرار دهید تا ببینید چطور مجذوب آن میشود. کیفیت بالای ساخت این وسیله، موجب شده است تا کسانی که به بنده بابت خرید اسباب بازی مناسب یک سال مراجعه میکنند، حتما در لیست پیشنهادی قرار میدهم. شناخت رنگ ها، شکل هندسی خاص، همچنین جای گذاری مناسب برای تکمیل این گردونه موجب به تکاپو افتادن فکر، دست و چشم های کودک میگردد.

برای خرید گردونه هوش،روش شکل زیر کلیک کنید.

 

 پیانو و ارگ موزیکال از جمله اسباب بازی های مناسب سن یک سال تا سه سال می باشد.شما عزیزان میتوانید در سایت بازی زیبا نمونه های با کیفیت آنرا مشاهده کنید. بهتر است از ارگ ریموت دار استفاده کنید. با استفاده از ارگ ریموت دار، میتوان میزان صدای ارگ را تنظیم نمود تا به گوش کودکان آسیب وارد نگردد.طبیعی است که آستانه شنوایی کودکان با یکدیگر متفاوت است.

برای خرید ارگ موزیکال روی شکل زیر کلیک کنید.


 یکی دیگر از بازی هایی که میتوان برای این سن معرفی کرد بازی والدین با خود کودکان می باشد که موجب تحرک بیشتر کودک می شود. بازی های کم خطر با هیجان بالا که بتواند موجب نشاط و سرگرمی کودکان گردد و باعث شود کودکان تحرک بیشتری در منزل داشته باشند.

 متاسفانه بعضی از والدین برای آنکه خیال خود را راحت کنند،به انیمیشن روی آورده اند و کودکان خود را در مقابل تلویزیون رها می‌کنند که این عمل بسیار اشتباه می باشد. کودک نیاز به توجه والدین دارد. این توجه میتواند با بازی کردن با او صورت گیرد. برای کودکان یک ساله خود شعر بخوانید.داستان تعریف کنید و با صبر و تحمل مهارت فرزند خود را شناسایی و آن را تقویت نمایید. می‌توان از کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان یک ساله نیز استفاده کرد کودکان رنگ های متفاوت را دوست دارند آنها را لمس می کنند و به این رنگ ها واکنش نشان میدهند. کتاب داستان های کوتاه برای بچه های خود بخوانید قدرت تخیل آنها را بالا ببرید هیچگاه نگویید که نمی فهمد.

با کتاب  و شعر خواندن برای کودکان، به آنها ارزش قائل میشویم. 

به یاد داشته باشید که شما هر اسباب بازی که برای کودک خود بخرید، و یا هر بازی با او کنید، شما نقش همراهی در بازی را با او دارید. پس لطفا در بازی با کودکانتان، بازیکن خوب و با حوصله ای باشید.

ثبت امتیاز :
4.7 از 5 تعداد : 3

هیچ نظری ثبت نشده است

رفتن به بالا