چه اسباب بازی برای پسرها بخریم؟

sorena نویسنده : sorena
دسته بندی : نقد و بررسی تاریخ : ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۲ بازدید : 1,779
چه اسباب بازی برای پسرها بخریم؟

چه اسباب بازی برای پسرها بخریم؟ اسباب بازی یکی از مهم ترین عوامل رشد کودک می باشد و تاثیر بسیار زیادی در روند رشد جسمانی دارد بدین علت باید در انتخاب اسابا بازی مناسب سن آنها دقت زیادی را به خرج دهیم.

چه اسباب بازی برای پسرها بخریم؟ اسباب بازی یکی از مهم ترین عوامل رشد کودک می باشد و تاثیر بسیار زیادی در روند رشد جسمانی دارد بدین علت باید در انتخاب اسابا بازی مناسب سن آنها دقت زیادی را به خرج دهیم.پسران با توجه به رفاقت و همدلی که با پدر خود احساس می‌کنند علاقمند به انجام سرگرمی ها و کارهایی که پدرشان انجام می دهند می باشند. این علاقه کودکان در بازی های آنها نمود پیدا می کند و کودکان اشتیاق زیادی به ماشین بازی، تفنگ , فوتبال، مکانیکی (اسباب بازی مکانیک کوچولو)، بازی جنگی و ... دارند.

اسباب بازی سیسمونی

تهیه سیسمونی از دیرباز مورد توجه خانواده ایرانی بوده است. بسیاری از والدین قبل از تولد فرزند خود به سراغ خرید وسایل نوزاد می روند و خرید اسباب بازی  سیسمونی نیز یکی از مهم ترین قسمت های خرید سیسمونی است. اما آیا انتخاب اسباب بازی هایی مشخصا دخترانه یا پسرانه پیش از تولد کودک مورد تایید است؟

روانشناسان کودک معتقدند کودکان تا قبل از 12 ماهگی توجهی به جنسیتی بودن اسباب بازیشان ندارند، آنها در این مرحله توجهی به اینکه اسباب بازی دخترانه مانند عروسک یا اسباب بازی پسرانه مانند ماشین دارند ندارند. زیرا توانایی شناخت کودکان در حال شکل گیری است، برای کودکان نوپا کارایی اسباب بازی نسبت به چیستی آن بیشتر مورد توجه است.

اسباب بازی پسرانه برای سیسمونی

 با شناخت مراحل رشد کودک متوجه می شویم که کودکان در ماه‌های ابتدایی تنها قادر به تشخیص رنگ ها و صدای اسباب بازی هستند. به همین دلیل خرید ماشین اسباب‌بازی یا هواپیمای اسباب‌بازی برای یک نوزاد پسر تازه به دنیا آمده کاری بیهوده است.

با شناخت هر چه بهتر دوره‌های رشد کودک قادر به شناخت نیازهای مقطعی فرزندتان خواهید بود و می‌توانید با انتخاب یک اسباب بازی مناسب این نیازها را برآورده سازید. در کودکان از بدو تولد تا 6 ماهگی تقویت مهارت‌های دیداری و شنیداری بسیار حائز اهمیت است.

با انتخاب اسباب بازی‌هایی که دارای رنگ های محرک و صداهای گوشنواز هستند به تقویت و توسعه دیدار و شنیدار کودکان بپردازید. توجه داشته باشید که تقویت و توسعه این مهارت ها تاثیر مستقیمی بر هوش و سلامت جسمانی کودک در آینده خواهد داشت.

انتخاب اسباب بازی پسرانه

تا 12 ماهگی کودک نیازی نیست که اسباب بازی اش بر اساس جنسیتش تعریف شود و در اختیارش قرار گیرد. پس از 12 ماهگی بهتر است برای طی شدن روند طبیعی مراحل رشد عاطفی کودک دختر یا پسر بودن او برایش مشخص شود و باید اسباب بازی مطابق با جنسیتش و علاقمندی اش در سایز  و رنگ مناسب در اختیارش قرار گیرد.

انواع اسباب بازی پسرانه

پسران از دو سالگی به بعد علاقه ای به انجام بازی های دخترانه ندارند، آنها با یک روحیه تهاجمی دائم در حال جنب و جوش هستند و هر چه دخترها بازی را در مهربانی کردن به دیگران می‌بینند پسرها بازی را در رقابت کردن و جنگیدن با دیگران می‌بینند. آنها به سرعت و رقابت علاقه زیاد نشان می‌دهند. نمونه‌هایی از اسباب بازی های محبوب پسران در ذیل معرفی شده است.

تفنگ پرتابی

ماشین کنترلی

بیلیارد

ماشین اسباب بازی

اسباب بازی ماشین، هواپیما، قطار و کشتی یکی از انواع اسباب بازی های بسیار متنوع و جذاب است که والدین می‌توانند در اختیار فرزندانشان قرار دهند. بازی با انواع ماشین اسباب بازی، هواپیمای اسباب بازی، موتور اسباب بازی و ... یکی از سرگرمی ها مفرح پسران است.

این اسباب بازی ها در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته می شوند و والدین می توانند بر حسب علاقمندی خود یا کودکشان آنها را انتخاب نمایند. ماشین بازی علاوه بر سرگرم کننده بودن می‌تواند هماهنگ کننده حس لامسه و حس بصری کودک شود و در رشد شناخت او بسیار کمک کننده باشد.

کودک در این بازی خود را در دنیای واقعی تصور می‌کند که مشغول هدایت و بازی با وسایل نقلیه واقعی است و اینگونه با بسیاری از قوانین دنیای واقعی می‌تواند آشنا شود. ماشین‌های اسباب بازی در انواع مختلفی در بازار موجود است مانند ماشین های کنترلی، ماشین های قدرتی، ماشین های ساده و ... که هر کدام از آنها متعلق به سن مشخصی است.نکته:یکی از مزیت های  داشتن اسباب بازی ماشین در ابعاد و اندازه های متفاوت این است که به کودک امکان راه‌اندازی یک پارکینگ را می دهد که باید آن را نظم دهد و مدیریت کند.

اسباب بازی فوتبال

توپ بازی، به‌خصوص بازی فوتبال یکی از سرگرمی های موردعلاقه آقایان است که پسر بچه ها هم نسبت به آن علاقه زیادی دارند. اسباب بازی های زیادی متناسب با ورزش فوتبال ساخته شده است که علاوه بر توپ و دروازه، آپشن های دیگری را نیز در اختیار کودکان علاقمند به فوتبال می‌گذارد.

هر چند که فوتبال بازی است که تنها با داشتن حداقل یک توپ  امکان بازی کردن دارد. باید توجه داشت که علاوه بر فوتبال بازی‌هایی نظیر بسکتبال، والیبال، بیس بال و ... نیز ممکن است موردتوجه کودک قرار گیرد. شناخت بازی مورد علاقه او وظیفه پدر و مادر است.

اسباب بازی بازی جنگی

پسرها دائم در حال رقابت با یکدیگر هستند، آنها بازی های جنگی را دوست دارند و به فیلم های جنگی واکنش مثبتی نشان می دهند. آنها علاقه دارند انواع اسباب بازی تفنگ و اسباب بازی شمشیر را در ابعاد مختلف داشته باشند و بازی دزد و پلیس را با هم سن و سالان خود انجام دهند.برای یک پسر پدرش می‌تواند علاوه بر رفیق یک رقیب سرسخت بازی‌های جنگی باشد.

اسباب بازی پسرانه جدید

با توجه به آنچه که گفته شد بازی های زیادی برای پسران وجود دارد که با اسباب بازی های مختلفی انجام می شود. والدین باید سعی کنند اسباب بازی های پسرانه جدید را با توجه به نیاز فرزندانشان شناسایی و تهیه نمایند و مراقب سلامت جسم و روح فرزند خود باشند.

مراقب بازی‌هایی که فرزندانتان انجام می‌دهند باشید

با افزایش چشمگیر استفاده کودکان نوپا از رایانه، موبایل و تبلت، میزان استفاده این کودکان از بازی‌های رایانه‌ای و اندرویدی افزایش چشمگیری داشته است. بسیاری از این بازی‌ها مناسب سن نوجوانان و حتی بزرگسالان است.

والدین بهتر است سعی کنند کودکان خود را تا قبل از 7 سالگی از رایانه، موبایل و تبلت دور نگه دارند یا آن را به حداقل برسانند و بازی ها و برنامه های مورد علاقه آنها را در این زمینه پیگیری نمایند. بسیاری از بازی های جنگی رایانه ای و موبایلی تاثیر سوئی بر سلامت روانی افراد می‌گذارد و ممکن است در درازمدت باعث ایجاد اختلالات روحی و روانی در کودک شود.

خرید اسباب بازی مناسب موجب پرورش خلاقیت و بهبود توانایی‌های کودک می‌شود که به مرور زمان او را برای ارتباط با دیگران و نقش واقعی در زندگی آماده می‌سازد. فروشگاه اینترنتی اسباب بازی بازی زیبا به عنوان یک مرجع در کنار شماست تا با انتخاب از میان انواع اسباب بازی، با آسودگی خاطر و به آسانی یک خرید مناسب را رقم بزنید و ما آن را در اسرع وقت درب منزلتان تحویل نماییم.

 

ثبت امتیاز :
5 از 5 تعداد : 1

هیچ نظری ثبت نشده است

رفتن به بالا